Del foto: Biznesmeni që sillte mbetjet e rrezikshme në Vlorë, mik i Edi Ramës

Një sasi lënde e rrezikshme është sekuestruar ditën e djeshme në Vlorë, në një traget që vinte nga Italia.

Disa persona janë vënë në pranga, ndërsa nuk ka ende informacione në lidhje me aktivitetin e tyre. Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar një denoncim në lidhje me këtë ngjarje.

Në denoncim thuhet se Zamir Kormuzi i cili është edhe pronari i firmës, është mik i Edi Ramës. Këtë fakt e ka publikuar edhe vetë Kormuzi që ka nxjerrë dhe foton me Ramën në profilin e tij.

Denoncimi në faqen e ish-kryeministrit Sali Berisha:

Famozi Zamir Kormuzi, qe importonte kancer per Vloren, mik per koke me Edvin Mafine! sb

Pershendetje dr Z ir Kornuzi menaxheri i kompanise qe silkte helme me traget nga Italia njehet si mik me koke i Edi Rames. Prandaj eshte e domosdoshme te hetohen lidhjet e tyre qofteedhe te biznesit. Ate dje e arrstoj policia por sigurisht e arrestuan pa ditur lidhjen e tij me Edi Ramen. Une po ju nise nje foto ku Zamiri rrine shtruar se bashku me Ramen do perpiqem te gjeje edhe dokumenta te tjera per lidhjet midis tyre, me respekt..

Image