Del foto, ky është Juli, i mbylli derën familjes. Ishte aq i ri. Sa e trishtë si humbi jetën sot

Në foton më lart është Julian Loloçi, 34 vjeçari i cili humbi jetën sot ne nje aksident ne Gjirokaster.

Burimet thanë se mjeti me të cilin ai udhëtonte së bashku me Enrik Hysenin, shoferi i makines, qe ndodhet jashtë rrezikut për jetën, ka qenë duke ngjitur aksin dytësor të Gërhotit që lidhet me rrugën nacionale Gjirokastër-Tepelenë, por ka humbur kontrollin dhe ka dalë nga rruga në kthesë duke u përplasur me një mur anësor.

Për pasojë pasagjeri Julian Loloçi.

Informacion paraprak.

Në mesnatë, në rrugën e lagjes “Gërhot” (në afërsi të rrugës nacionale (Gjirokastër-Tepelenë), automjeti tip “Benz” me drejtues shtetasin E.H., ka dalë nga rruga dhe është përp lasur në një mur.

Për pasojë ka humbur jetën pasagjeri që ndodhej në mjet, shtetasi J.L., 34 vjeç, banues në Gjirokastër dhe ka mbetur i plagosur drejtuesi i mjetit, shtetasi E.H., 33 vjeç, banues në Gjirokastër, i cili ndodhet në spital.

Paraprakisht dyshohet se drejtuesi i mjetit ka humbur kontrollin për shkak të shpejtësisë së tejkaluar.

Në vendngjarje shkoi grupi hetimor dhe po punon për zbardhjen e plotë të ngjarjes.