Denoncimi bo.mbë/ “Në spitalet tona përdoren ilaçe që shkaktojnë kancer”

Shëndetësia shqiptare është në një situatë të tm.errshme dhe skandalet nuk kanë fund.  Një qytetar nga Durrësi ka denoncuar tek ish-kryeministri Sali Berisha një tjetër skandal të madh.

Sipas qytetarit sot në spitalin e Durrësit vijojnë të përdoren ilaçe të cilat janë të ndaluara me ligj në vendin tonë, pasi ato konsiderohen kanceroze.

Postimi i Berishës:

Qytetari dixhital akuzon: Ne spitalin e Durresit perdoren ilaçe te ndaluara!

Lexoni mesazhin e tij. sb

Pershendetie zoti berisha jam nje qytetar nga durresi kam nje piestar te families qe punon ne spitalin e durresit dhe me tregoi qe aty sherbein nje ilaq qe me ligj e kan shpall kanceroz dhe duhet ndaluar por spitali durresit akoma e sherben dhe pacientat nuk e din ket gje ju lutem shpalleni ket laim une jetoi jasht vendit por me vien keq per popullin tim Ky esht ilaqi Zoti berisha kto i bashkojm me ate prulan Me respek ZOTI BERISHA