Denoncimi i Berishës: Ndërron jetë pas tre ditësh 50-vjeçari i dh.unuar, policia fsheh ngjarjen

Ish-kryeministri Sali Berisha në një postim të bërë në Facebook ka denoncuar një rast të rëndë, që sipas tij dhe qytetarit që i ka dërguar mesazhin, policia ka fshehur një ngjarje dh.une me pasojë vdekjen.

Sipas Berishës, qytetari dixhital, e ka njoftuar se një person rreth të 50 është dhunuar barbarish dhe më pas ka ndërruar jetë në spital, por për këtë ngjarje nuk ka pasur asnjë reagim.

Mesazhi i plotë:

Fshihet nga narkopolicia krimi i shemtuar, rrahja me pasoje vdekjen e qytetarit ne Vlore! Miq, fshehja e krimeve tipar i narkopolicise se Vasal Kimikut dhe Edvin Mashtrimit!

Miq, cdo dite qytetaret denoncojne narkopolicine per fshehje te krimeve. Shkaku kryesor i ketij qendrimi kriminal eshte sepse narkos me uniforme jane autore te tyre ose krimet jane kryer nga bandat e partise!

Lexoni mesazhin e qytetarit dixhital. sb

Doktor të përshëndes. Një qytetarë me emrin Alfred Deliaj rreth 50 vjeç. Para 3 ditësh u gjënd në sheshin e flamurit i rrahur me fraktura në kokë. Sot ndëroj jetë. Familjarëve në fillim u tha që ishte aksident..,më pas nuk thanë më asgjë. Askush nuk e raportit nga mediat, apo komunikatë nga policia e shtetit. Terr informativ verifikojeni. Të uroj shëndet.