Dëshmia rrëqethëse e qytetarit për Mihal Kokëdhimën: Rr.ahu një grua shtatzënë. Lidhjet me zv/ministrin e Mbrojtjes

Një qytetar ka rrefyer nje histori tjeter qe ka lidhje me pronarin e lokalit ne Porto Palermo ne Himare dhe qe dh unoi turistet spanjolle disa dite me pare.

Qytetari shkruan per JOQ se Mihal Kokëdhima është djali i tezes së Petro Koçit. Sjellim në kujtesë se Petro Koçi që prej 30 dhjetorit 2014 është zëvendësministër i Mbrojtjes i Republikës së Shqipërisë.

Mesazhi i plotë:

Mirmembrema jeta oshnqef , po ju shkruaj per kte pleren e panormes ku me syte e mi dhe me veshet e mi vjet si kjo kohe ky moster djali i tezes se Petro Kocit si nuk u vram, isha me nusen djalin tek lokali ktij mostres dhe tek plazhi i ktij plere qe nuk jepte kupon per asgje dhe ku njerzit i shihte si skllever e tij, me pak llafe mora shezllonin ne mengjes dhe ndejta deri nga mbasditja drekova ne restorantin e tij, nga ora 5 e pak te mbasdites nje zonje shtatzan ishte shtrire ne sheszlonat ku ky me demek i quante te pushusve te vet te hotelit , zbret poshte mosta e shkreta ishte shtrire dhe po dremiste , e ka cuar me nje fjalor cnjerzor pa marr asgje parasysh ata ishin me sa mbaj mend po te huaj sepse u larguan dhe i kerkuan ndjese pse ishin ulur aty ne anglisht se te ishte shqiptare e kishte vrare, por vazhdon me tej kthehet nga ana jone nga pushsit dhe na sheh ca reagimi do benim ne , mua me kish ardhur baxhanaku me nusen dhe djalin per te kaluar nje dy oresh bashke ate mbasdite, ky mostra e pa qe ne po flisnim dhe me veten tone si cdo njeri ca ben ky eshte ne terezi apo jo , na vjen dhe per tu zen e gricur na kerkon te mos ulemi ne shezlon dy veta se thyen , i them me kulture pa merak po te bem dem e paguajme por na ler se un kam gjithe diten ktu ke ty plus jemi me fmi dhe gra , pergjigja e mostres ishte : ore tha un spyes vlla me ate zerin nga vlora per gra e fmi e pleq tha un te marr e te nxjerr nga ktu, ne moment dhe un dhe baxhanaku menum te zihemi por ishim me grate dhe fmijet dhe i tham ok vlla e lem po ikim ky moster vazhdonte te kerkonte debat , hipem ne makine dhe mostra e pa qe se zgjatem ikem na gjemoje me makine Q7 te bardhe deri ne qeparo duke na parakalu e duke kerku sherr , kishte arme ne brez , per kte dite te ishim vetem pa gra pa cuna sot do ishte 1 vjetori i tij . Ky Moster mos e harroni kishte mbeshtetje te forte politike , eshte djali i tezes Petro Kocit!”