Detajet tro.nditëse, të sh.tënat me ar.më në resortin luksoz, zbulohet se ç’ka ndodhur

Në lidhje me ngjarjen e rëndë të ndodhur gjatë mbrëmjes në zonën e Mulletit, ku janë dëgjuar të sht.ëna me a.rmë zja.rri, ka dhënë informacionin zyrtar Policia e Shtetit.

Në njoftimin e policisë thuhet se njëri nga personat e përfshirë ka qëlluar në a.jër dhe nuk ka persona të pla.gosur.

“Rreth orës 18:45, është njoftuar salla operative se në Mullet një shtetas dyshohet se ka që.lluar me ar.m.ë zjarri në ajër dhe është larguar me shpejtësi me një mjeti tip “Foristradë”.

Grupi hetimor dhe shërbimet e Policisë ndodhen në vendngjarje dhe vijon puna për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes, si edhe për identifikimin dhe kapjen e autorit”, njofton policia.