Dhi.mbje pa fund/ Mister i madh vde.kja, gjendet i pajetë në hotel nipi i ish-deputetit demokrat

Një lajm shumë i rëndë ka mbërritur nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Mësohet se një 31-vjeçar i dentifikuar si Eugert Shqalshi, me origjinë nga Malajt i Mirditës, ka ndërruar jetë këtë të hënë.

Sipas asaj që raportohet trupi i të riut është gjetur i pajetë në hotelin ku ai punonte, ndërkohë që ende mbeten mis.ter shkaqet e vd.e.kjes së tij. Eugerti është djali i vëllait të ish-deputetit demokrat, Agustin Shqalshi.

“Ndjejmë një tris.htim të madh që ne njoftojmë për vdekjen e Eugerti Shqalshit, i cili iku papritmas nga kjo botë. Ne jemi të shkatërruar dhe nuk ka fjalë për të përshkruar dh.imbjen dhe an.kthin që po përjetojnë familja dhe miqtë e tij tani”, shprehen familjarët.

Lexo edhe: