Dhu.na ndaj Sahit Dollapi, habit ish-efektivi: Nuk vrapon burri

Vijon të komentohet incidenti me Sahit Dollapin.

Ish-efektivi Mit’hat Havari i ftuar në emisionin “360 Gradë” në RTV Ora u shpreh se nëse Sahit Dollapi, sekretari organizativ i PD-së, nuk do kishte tentuar ti largohej policisë atëherë do kishte fituar opozita, ndërsa theksoi se një burrë shteti nuk lëviz nga vendi.

Havari: Jo se i marr në mbrojtje strukturat po  gjithsesi i di mirë këto vështirësi dhe halle. Para rrëzimit ai krijoi një incident. Aty ka munguar një oficer karriere, i  kulturuar, i zgjuar që duke e njohgur ti thoshte “zoti Sahit të lutem mos na pengoni në punën tonë” dhe ai do kishte ikur.

Kur erdhi FNSH ai u tremb dhe mori vrapin dhe u rrëzua. Një burrë shteti nuk lëviz nga vendi. Qëndron në vend dhe aty do fitonte politikisht opozita, nëse policia do tetonte ta prekte me dorë duke mos bërë asgjë. Sepse deri në atë moment Dollapi nuk bëri asgjë, thjeshtë hoqi maskën, nuk pash veprim anti ligjor. Por duke vrapuar ju e dini atë shprehjen… Penalizoi veten.