Ditëlindja e Bes Kallakut u del nga hundët të “gjithëve”, ja çfarë ka ndodhur dy ditë më pas me të ftuaritDy dite me pare Bes Kallaku festoi ditelindjen ne mbremje, ku bashke me familjareet ishin edhe disa miq mes tyre. Por të gjithë personat që ishin pjesë e ditëlindjes janë gjobitur nga policia e shtetit.35 vjetori i aktorit bëri bashkë emra shumë të njohur të politikës, muzikës dhe artit. Mes tyre ishte dhe  Presidenti Ilir Meta dhe bashkëshortja e tij, kryetarja e LSI Monika Kryemadhi të cilët janë miq shumë të mirë të Kallakut dhe nuk munguan dhe në përvjetorin e tij që këtë vit rezultoi me pasoja.Pjesë e këtij festimi ishin këngëtarët Klajdi Haruni dhe Bruno, pjesë e grupit Three Dots, të cilët në kohë virusi ndezën atmosferën me këngët e tyre. Olsi Bylyku dhe e dashura e tij moderatorja Arbana Osmani dhe partneri i saj, regjisori Eduart Grishaj, kryebashkiaku i Kolonjës njëkohësisht aktori Erion Isai dhe bashkëshortja e tij Ajlin Petrela të gjithë këta të cilët morën gjobën prej 3 mijë lekësh.

Xhensila Myrtezaj së bashku me prindërit dhe të afërmit e çiftit gjithashu ishin pjesmarrës. Gjithashtu është gjobitur me 1.000.000 lekë administratori i lokalit si dhe janë pezulluar nga puna edhe 6 policisë.

Të pranishmit festuan sikur s’ka ndodhur asgjë pa asnjë lloj distance me njëri-tjetrin, duke shkelur çdolloj rregulli. Kjo do të jetë gjoba e tretë për Kryemadhin, e cila ka kundërshtuar vendosjen e maskës mbrojtëse edhe pse kohet e fundit është shfaqur me të në publik.