Dje u rraskapitëm nga vapa, sot mos u gëzoni, do ndodhë e paprituraGradualisht do të kemi ndryshim të motit, do të afrohen masa ajri më të freskëta të cilat do të sjellin vranësira dhe rreshje shiu në veri gjatë pjesës se dytë të ditës.Era do të jetë me drejtim Veriperëndim (NW) me shpejtësi maksimale 10-15 m/sek në bregdet. Valëzimi i forcës 4 ballë me lartësi vale 1,0–1,5 metër në det të hapurTemperaturat do të jenë me rënie.

Temperaturat min dhe max:

Zonat malore 18/32°C

Zonat e ulëta 21/37°C

Zonat bregdetare 21/33°C

Meteorologe: Rezarta Xhakollari- 14 gusht 2019: