“Do na lërë zemra”/ Zonja Meri jep lajme tronditëse për shenjat e horoskopit

Tronditje! Kështu shprehet astrologia e njohur Zonja Meri, e cila thotë se nevojitet të marrim vendime të prera.

E mërkurë, datë 12 dhe Afërdita është në Akrep, në një lidhje të vështirë me Uranin në Dem. Marsi futet sot në Ujor për herë të tretë brenda këtij viti dhe është tashmë në pozicion të drejtë.

Frika e humbjes do të na godasë edhe njëherë qetësinë sentimentale. Sot e në vijim do të prekemi si një shok kardiak, si në çështjet e sigurisë materiale edhe sentimentale.

Ja çfarë parashikon Zonja Meri:

Dashi

Çeshtjet ekonomike do jene ne prag te nje gremine, prandaj duhet shume kujdes. Po keshtu edhe ne ceshtje personale.

Demi

Do patur shume kujdes dhe diplomaci ne çift apo ne nje bashkëpunim, i cili mund te mos funksionoj sic duhet dhe t’i vij fundi.

Binjaket

Do kene nje prapaskene serioze apo nje dhimbje shpirterore ne nje ceshtje personale dhe ne disa raste edhe ne pune.

Gaforrja

Do arrije te kuptoj se sa e rendesishme mund te jete lidhja ne jeten erotike si edhe pengesat, qe i vijne nga shoqeria apo mungesa e vemendjes.

Luani

Do kete nje pasiguri ne ceshtjet e pronesise apo te ambientit te vet, ku jeton, dhe kjo i heq shume pike ne lidhje me te ardhmen.

Virgjeresha

Do beje mire te jete e qete dhe e qarte perballe nje problemi ligjor apo nje kontrate, e cila e ekspozon me shume se duhet.

Peshorja

Nje ceshtje ekonomike rrezikon te behet bumerang dhe t’i shpenzojë shume kohe, derisa te sqarohet dhe te dali pa humbje.

Akrepi

Ne jeten personale po ndeshkohet me zhvillime te papritura, ndarje te papritura, por edhe joshje te papritura, qe mund te ndodhin.

Shigjetari

Do kete me shume se duhet fobi, xhelozi dhe deshire per zoterim dhe kjo e nxjerr nga natyra e vet, duke e tjetersuar dhe humbur.

Bircjapi

Kujdes nga premtimet dhe miqte, te cilet ne diten e sotme do jene shume kundra jush, megjithese nuk do ta kuptoni fillimisht.

Ujori

Do arrijë me cdo cmim qellimin e vet dhe kjo ndoshta do kete faturen e saj shpirterore, sidomos me persona te dashur.

Peshqit

Do arrijne te humbin ate qe kishin fituar dhe ia kishte sjelle fati. Tashme do t’u duhet shume pune per ta rifituar, nese do ia arrijne.