‘Do shpëtoj nga ju…’/ Modelja pas telasheve me drejtësinë largohet nga Shqipëria, ka një mesazh b.o.mbëTrejsi Sejdini, një nga modelet më s.e.ksi në Shqipëri, ka vendosur të largohet nga Shqipëria drejt New York.E ftuar në emisionin “Glamour Zone” në RTV Ora, bukuroshja tregon për planet e 2020-ës dhe shprehet e lumtur që më në fund do shpëtojë nga paparacët që i rrinë poshtë shtëpisë se saj dhe që presin kur ajo do bëjë ndonjë s.kandal.Ester Byllyku: Cilat janë planet e 2020 për Trejsin? 

Trejsi Sejdini: Së shpejti unë do i bashkohem më asgjensine e cila ndodhet në Nju York. Është surprizë akoma. Së shpejti do e shpërndaj dhe në “Instagram” kontratën e firmosur. Tani në javën e parë të janarit, kam biletën për Nju York. 

Ju uroj sa më shumë fat gazetarëve, të më rrini si paparaca para shtëpisë sime, të prisni momentin që Trejsi të bëjë një s.kandal, por jo dhe shumë gjatë, sepse për një javë më në fund do shpëtoj nga ju dhe nuk do keni me kë të merreni më pastaj.