Duke futur duart aty ku s’thuhet, Rikja na habiti me foton e funditRike Roçi edhe pse ka kohë që ajo është larguar nga Shqipëria vazhdon të jetë e përfolur në lajmet roze ne vendin tone.Roçi shpesh herë publikon foto provokative që nuk kalojnë pa u komentuar nga ndjekësit e saj.Edhe në foton e publikuar së fundmi ajo ka provokuar të gjithë ndjekësit e saj me foton ku shfaqet e veshur me pantallona të shkurta dhe një bluzë të shkurtër.

Por ajo që tërhoqi vëmëndjen ishte mënyra e pozimit të saj ku shihet duke kapur pjesën intime.