E b.altosën për atë që bëri djali, gazetarja rr.ëqeth me fjalët për Gjergj Xhuvanin: Sot s’do jesh babai i Kostandinit

Regjisori i ndjerë Gjergj Xhuvani ishte i martuar me aktoren e njohur dhe të dashur për shqiptarët Luiza Xhuvanin. Së bashku ata kanë edhe një djalë Kostandin Xhuvanin.

I biri i tyre është autori i m a sakrës së k atërfishtë që ndodhi në një lokal te Rruga e Elbasanit para disa vitesh.

Lidhur me ndarjen nga jeta te Xhuvanit ka reaguar edhe gazetarja, Kozeta Kurti.

Postimi i plotë:

Sot, me ne fund je i qete!S ot, ne gjumin e pergjithmonshem te tokes, askush s’ka per te thene as edhe nje fjale te keqe per ty; sot, nuk do jesh babai i Kostandinit (nga trendafili del gj emb, nga gj embi del trendafil e me the te thashe), nuk do jesh burri i ish deputetes… as burri i aktores, as pedagogu qe studenteve u shkonte shtat’ e as e conin ndermend t angerllikun e f odullekun qe i karakterizon shpesh here; do jesh regjisori Gjergj Xhuvani me shume se ndoshta pas cdo “ç aku” a premiere filmi… se ne keshtu jemi, te sh karravisim perdhè per cdo gabim, faj, k r im te vajzes, djalit, nenes, babait, halles, dajes, fares, fisit dhe pastaj… perulemi me respekt perballe cdo njoftimi per m ort ne mure e hyrje pallatesh….Gjetsh po aq paqe, sa dh unë le…”