E dhimb.shme/ Ndahet nga jeta aktori i famshëm i telenovelës Rubi

Nje lajm i hidhur nga bota e telenovelave.

Është bërë e ditur sot se ka humbur jeten aktori shume i dashur i telenovelave meksikane José Antonio Ferral , i cili mori pjesë në shumë telenovela te Televisa.

Televisa është në zi pas largimit të këtij aktori të talentuar i cili ka marrë pjesë në prodhime të tilla si Rubí, Një strehë për dashurinë dhe Klasa 406.

Lajmi u njoftua nga Shoqata Kombëtare e Përkthyesve të Meksikës (ANDI) në llogarinë e saj zyrtare në Tëitter dhe Instagram.

“Me keqardhje të thellë, Këshilli Drejtues dhe Komiteti i Mbikëqyrjes, në emër të Shoqatës Kombëtare të Përkthyesve, komunikojnë vdekjen e ndjeshme të interpretuesit José Antonio Ferral. Ai mbahet mend për pjesëmarrjen e tij në telenovelat e hitit “Class 406”, “Sfida e ëmbël” dhe “Ghosts Loving”. Ne i dërgojmë një përqafim solidariteti familjes dhe miqve te tij me ngushëllimet tona më të thella!”