E dini çfarë u gjet në bodrumin e argjendarisë që sh.pë.rtheu dje në ish Bllok

Një ditë pas ngjarjes që la pa end zonën e njohur të VIP-ave, në ish Bllok, dalin detaje të reja.

Sipas mediave, në bodrumin ku kryheshin punimet për riparimin e bizhuterive, janë gjetur dy b.om.bola të mbushura.

Në raportin paraprak të përpiluar nga ekspertët z.ja.rrf.ikës, ngjarja ka ndodhur për shkak të një pakujdesie njerëzore.

B.om.bola e gazit është gjetur me valvul të hapur dhe dyshohet se ka pasur rrjedhje në tubin përcjellës mes b.o.m.bolës dhe pajisjes, me të cilën punohej.