E fri.kshme/ Makina e policisë përfundon jashtë rruge, mësohet detajet e aksidentit të rëndëNjë tjetër aksident, me protagonistë një makinë me punonjës të shtetit, ka ndodhru sot.Në fshatin Petrushë të Pogradecit një furgon i policisë kufitare raportohet se është përpla,sur me një makine tip Audi.Për pasojë furgoni ka dalë nga rruga dhe është përplasur me barrierat anesore. Deri më tani nuk raportohet për persona të lënduar, por vetëm për dëme materiale.

Policia ndodhet në vendngjarje për zbardhjen e rrethanave të aksidentit.