E fundit/ Situatë tensionuese në Shkodër, protestuesit i bëjnë të papriturën Edi Ramës

Situatë mjaft e tensionuar në Shkodër.

Simpatizantë të Partisë Demokratike janë përp.lasur me forcat e Policisë në Shkodër ende pa mbërritur kryeministrit Edi Rama.

Protestuesit e Partisë Demokratike po marshojnë nga Bashkia në drejtim të Pedonales së qytetit, ku pritet që të mbërrijë dhe kryeministri Edi Rama për të mbajtur një takim elektoral për zgjedhjet e 30 qershorit.

Policia nuk ka lejuar mbështetësit e opozitës që të hyjnë në drejtim të Pedonales dhe ka hedhur në drejtim të tyre spraj me piper.