E FUNDIT/ Vjen b.omba që nuk pritej, komisionerët socialistë braktisin zgjedhjet

Një ngjarje e çuditshme vjen nga Gramshi.

Komisionerët e Ps kanë braktisur zgjedhjet e 30 Qershorit në fshatin Drizë të Gramshit.

Kështu deklaron kreu i PD-së në Gramsh Kodhel Çala, sipas të cilit banorët nuk pranojnë të jenë pjesë e Komisionit të Votimit.

Në një postim në Facebook, Çala përgëzon banorët e fshatit Drizë dhe kërkon bojkot masiv të zgjedhjeve, të cilat i quan nul.

DEKLARATA E PLOTË:

Driza bojkoton votimet.

Ne fshatin Drize te rrethit Gramsh asnje nga banoret perfshi edhe ata te majte nuk pranojne te jene pjese e komisionit te votimit.

Bravo Driza.

Votimet e 30 qeshorit jane nul.

Bojkotoni ato masivisht.

Thoni jo diktatures.

Thoni jo monizmit.

Te gjithe te bashkuar te mbrojme demokracine.