E fundit/ Zjarr i madh, disa godina nën flakë

Zjarr i madh në Konispol.

Mësohet se janë shkrumbuar nga flakët një magazinë dhe dy godina të tjera.

Dyshohet se shkak është bërë një shkëndijë elektrike.

Ndërkohë tre zjarrëfikëse kanë shkuar në terren për të fikur zjarrin, i cili ka rrezikuar edhe banesat e tjera në afërsi.