E fundit/ Zjarri i madh rrezikon banorët , nisen urgjentisht zjarrikëset…

Një zarr i përmasave të mëdha është regjistruar në Patos.

Mësohet se është përfshirë nga flakët një ullishte në Siqecë.

Nuk dihen ende shkaqet e zjarrit.

Ndërkohë zjarrëfiksja ka mbërritur në vendngjarje dhe po lufton me flakët, pasi terreni është shumë i vështirë.