E hoqi Felaj nga lista për kandidat bashkie, tenton vetëv.r.asjen socialisti në Kuçovë. Zbardhet ngjarja

Një lajm befasues është publikuar nga Sali Berisha në profilin e tij në FB.

Ai flet për kandidatin e PS për bashkinë e Kucovës, i cili thuhet se ka paguar 150 mijë euro për tu vendosur kandidat dhe i ka humbur pasi pas dy orësh që u bë publik në media emri i tij është hequr nga socialistët.

Thuhet se ai ka tentuar vetëvrasjen.

POSTIMI I PLOTE

Drejte vetevrasjes kandidati tre oresh i PS per bashkine e Kuçoves!
Kishte paguar 150 mije euro ndrikull Felajt!

Denoncon qytetari dixhital. Lexoni mesazhin e tij. sb

Pershendje Doktor. Dua tju informoj per nje ngjarje qe ka ndodhur ne kucove dy kandidat per kryetar bashkie te ketij rrethi, kan paguar tek Ermonela felaj nga 150 mij euro per ti perzgjedhur emrin tek Kryeministri. Sybiu shehu, para dy ditesh tentoj vetvrasjen ne liqeni gorajt rethi kucove, nga zhgenjimi qe mori nga Ermonela felaj ku humbi dhe 150 mij euro sepse emrin ja vuri vetem per dy ore sa u tha ne media dhe pasaj ndryshoji me perzedhjen e kanditatit tjeter ushtarit me te besuar Kreshnik hajdari ku dhe ai ka paguar 150 mij euro. Informacion i sigurt nga burime te sigurta brenda njerzve te afert. Te lutem publikoje. Gjith te mirat.