‘E pret bu.rgu/ Deputeti nuk i lë gjë pa thënë Ramës: Ja nga do i vijë e ke.qja

Me anë të një postimi në rrjetet sociale, deputeti i Kuvendit të Shqipërisë, Lefter Maliqi e ka cilësuar Ramën si një person të padëshiruar Edi Ramën dhe mashtrimet e tij në parlament. Sipas tij kryeministri Edi Rama ka për të ngelur në histori si një dështim, dhe fati i tij i vetëm është bu.rgu.

Ja postimi i Maliqit:

Te dashur miq ju informoj se kur flet Kryeministri deshtak ne parlament asnjeher nuk qendroj ne parlament pasi per mua si dhe per ju mbetet e keqja e shqiptareve,ben shoë e aktrim me veshje skandaloze me shallvare duke shkelur etiken zyrtare,duke mbuluar zullumet,mashtron dhe genjen pasi mbetet e keqja e shqiptareve per cpopullimin, krimin e organizuar, trafiqet e dro.ges, pasigurin, vje.dhjet,  abu.zimet, zaptimin e institucioneve, lidhjet me bandat etj. Sigurisht shume shpejt do perballem me piktorin deshtak ne parlament dhe ju sguroj per kete. Ky i mjere nuk do antaresimin e vendit ne BE as hapjen e negociatave pasi do te vjedhin me koncensionet etj etj.E keqja e madhe duhet larguar sa me pare.Edi Rama do ngelet ne histori si me i korruptuari dhe me i deshtuari,nese ka drejtesi ai duhet te shkoj drejt 313 me byzylyk ne duar dhe te pergjigjet per shkaterrimin e ekonomise,cpopullimin,trafiqet,bashkpunimin me krimin,vjedhjet,korrupsionin etj.Ky i paafte e deshtak nuk do ndryshimin e sistemit zgjedhor pasi ka frike nga socialistet.Ketij Rilindasi deshtak e keqja do i vij nga socialistet,shqiptarer dhe jo nga Opozita.