E rëndë/ 17-vjeçari që v.diq në Covid 2 kishte një javë në…edhe prindërit të infektuar



17-vjeçari nga Elbasani qe humbi jetën në spitalin “Shefqet Ndroqi” këtë mëngjes, kishte një javë i shtruar në spitalin Covid2.



Gazetari i News 24 Erion Skëndaj raportoi se i riu kishte mushkëritë të prekura 100%, ndërsa prej ditësh ishte në terapi intensive dhe sot ai u dorëzua.



Në të njëjtin spital mësohet se ka qenë e shtruar edhe nëna e tij e cila tani ndodhet në gjendje më të mirë shëndetësore e ka lënë spitalin së fundmi.

Ndërkohë babai i tij vazhdon të jetë në gjendje të rëndë shëndetësore, i shtruar në spitalin “Shefqet Ndroqi”