E rëndë, burri i gazetares së njohur: Ajo është një hap larg vdekjes nga koronavirus

Një lajm i trishtë vjen për një nga aktoret dhe prezantueset me të njohua dhe të dashura britanike.

Bashkëshorti i Linda Lusardi, Sam Kane, bëri me dije se ajo po e humbet betejën me koronavirusin.

Ai tha se 61-vjeçarja “është një hap larg vdekjes”.

Edhe ai vetë është i prekur, ndërsa u ka bërë thirrje britanikëve që të mos e konsiderojnë më si një grip normal por të dëgjojnë këshillat e autoritete. /shkodranews