E rëndë/ Pl.as thi.ka në Durrës, qëllohet një i moshuar…nuk kuptohet ç’ka ndodhurPolicia e Shtetit ka njoftuar pak më parë se një person është pla.gosur në Durrës. I lënduari L.B., rreth 60 vjeç është që.lluar me th.ikë nga një person me të cilin ishte konfliktuar.“Më datë 23.09.2020, rreth orës 17:10, jemi njoftuar nga Urgjenca e Spitalit Rajonal Durrës, se ka shkuar i dëmtuar me mjet pre.rës (thi.kë), në rrethana ende të paqarta shtetasi L.B., rreth 60 vjeç, banues në Durrës, i cili ndodhet nën kujdesin e mjekëve.Grupi hetimor dhe shërbimet e Policisë janë duke punuar për zbardhjen e ngjarjes, identifikimin dhe kapjen e autorit”, tha ai.