E rëndë/ Vajzat me motor sportiv përplasen me shtyllën, vdēs 23 vjeçarja, rëndë kushërira e sajNjë tra.gjedi e vërtetë ka ndodhur në orët e para të së shtunës, ku dy vajza të cilat po udhëtonin me një motor sportiv, janë përplasur me një shtyllë, duke rezultuar fatale për njërën prej tyre.Ngjarja ka ndodhur në Amaliada në Greqi, ku në timon ka qenë një 30 vjeçare, dhe pas saj kushërira 23-vjeçare.23 vjeçraja ka gjetur vde.kjen në moment ndërsa 30 vjeçarja ndodhet rëndë në spital.

Pamjet e publikuara nga vendngjarja janë vërtetë të rënda, ku shihet motori i ndarë në dysh.