E rëndë / Vetëhe.lmohet nëna e 3 fëmijëve, tm.erri që pa me sy djali i saj

Një 47-vjeçare i ka dhënë fund jetës duke pirë fo.stoksinë. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në fshatin Tapi në rrethin e Kuçovës.

Raportohet se Lulzime Mema, nëna e 3 fëmijëve, dy vajzave dhe një djali, ka qenë e vetme në banesë në momentin që ka pirë lëndën he.lmuese.

Më pas ishte djali i saj, i cili u kthye dhe e gjeti nënën në gjendje të rëndë shëndetësore.

Ajo është transportuar drejt Spitalit Rajonal të Beratit, ku megjithë ndërhyrjen e mjekëve, ka ndërruar jetë 30 minuta më vonë.