E tërhiqnin nga krahu, donin ta ndalnin, tensione të mëdha te Policia. Ja ç’po ndodh tani atje (fotot)

Kane shkuar te Drejtoria e Policise banoret e Unazes se Re kete te enjte, përpara ambienteve të godines e kane tentuar te shqyejne deren e te futen brenda.

Një prej banorëve ka tentuar të thyejë derën kryesore, por është ndaluar nga protestuesit e tjerë.

Mëngjesin e sotëm u shoqëruan disa banorë të asaj zone, çka ka ngjallur reagimin e ashpër të të afërmve të tyre.

Aktualisht përpara ambienteteve të Drejtorisë të Policisë ndodhen edhe disa prej ish-deputetëve të PD dhe LSI.

Banorët e “Unazës së Re” protestojnë prej gati një viti kundër projektit që parashikon zgjerimin e rrugës dhe shembjen e shtëpive të tyre.