E tme.rrshme/ “12 persona vd.iqën në një ditë në Sanatorium, ja çfarë ndodhi, rastet u fshehën”Një deklaratë bo.mb.ë është bërë sonte nga pedagogu Ilir Pecnikaj, i cili ka qenë i ftuar në studion e lajmeve të Fax News.Ai shpreh se Qeveria po fsheh rastet e vd.ekjeve. “Vetëm në një ditë në spitalin Shefqet Ndroqi kanë vdekur 12 persona, dhe nuk janë raportuar, për shkak se tamponi u ka dalë negativ.Kjo për shkak se tamponi bëhet në një gjendje fundore të sëmundjes, të gjithë pacientët që janë në terapi intesive janë konstatuar nga skaneri”, u shpreh Pecnikaj.