Edi Rama del me deklaratë të fortë pas a.rrestimit të gr.abitësit të pestë

Nuk ka pritur gjatë dhe ka reaguar menjëherë kryeministri Edi Rama, pas lajmit se në Bullgari u a.rrestua mbrëmë një tjetër autor i dyshuar si i përfshirë në g.r.abitjen e 9 Prillit në aeroportin e Rinasit.

Përmes një statusi në Twitter, Rama, shkruan se rrethi i keqbërësve po ngushtohet.

Reagimi i Edi Ramës:

Arrestohet edhe një autor tjetër i grabitjes së Rinasit, duke e ngushtuar më tej rrethin e keqbërësve falë punës intensive dhe profesionale të Policisë së Shtetit. E cila po provon se ka kaluar në një nivel të ri fuqie goditëse ndaj krimit, duke folur përditë me rezultate konkrete.