Ek.zekutohet me a.rmë z.jarri vëllai i futbollistit të njohur, detaje nga ngjarja e rëndë

Ek.zekutohet me a.rmë vëllai i yllit të Tottenhamit Serge Aurier, Christopher.

Sipas mediave te huaja, ai është vrarë në orën 5 të mëngjesit të sotëm në Francë.

Christopher Aurier ishte vetëm 26-vjeç dhe shkoi në spital me plage te renda, ku nderroi jete pak orë më vonë.

Vëllai i v.i.ktimës, Serge, luajti në fitoren e Tottenhamit 2:1 kundër Arsenalit në derbin e Londrës veriore pak orë më herët.

Edhe Christopher ishte futbollist dhe luante për Toulouse Rodeo në kategorinë e pestë të futbollit francez.