EMRI/ Kush është vëllai i oficerit të policisë në Shkodër që u plagos dje

Zbardhet identiteti i 38-vjeçarit qe mbeti i p lagosur dje pas sh errit në lokalin ne Shkoder.

Ai eshte identifikuar si shtetasi Vatë Shpati, vellai i oficerit të hetimit të k rimeve në Policinë vendore të Shkodrës.

Nga hetimet e Policisë, rezulton se autorët e p lagosjes janë dy vëllezër të cilët, pas identifikimit u kapen mengjesin e kesaj te marte nga policia. Ne p ranga ra edhe nje person i trete.

Nga strukturat e Drejtorisë Vendore të Policisë Shkodër në bashkëpunim me Komisariatin e Policisë Shkodër, pas një pune të mirëorganizuar dhe intensive u bë kapja dhe a rrestimi i shtetasve:

S. P. 36 vjeç, banues në Shkodër.

A. M. 28 vjeç, dhe P. M. 29 vjeç, banues në lagjen “Mark Lula”, Shkodër, (vëllezër).