EMRI/ Njihuni me gr.abitësin e pestë të Rinasit, po e sjellin në Shqipëri duke…

Janë zbuluar të tjera detaje mbi personin e a.r.restuar pasditen e sotme në Bullgari, i cili a.kuzohet si autori i pestë i g.r.abitjes së Rinasit.

Bëhet me dije se ai po transportohet drejt Shqipërisë nën m.asa të f.orta s.igurie.

Ai është E.Pikuli nga Fushë-Kruja, dhe arrestimi i tij është brë nga Interpoli.

“Në vijim të veprimeve të kryera nga një grup i posaçëm hetimor për zbardhjen e ngjarjen së datës 09.04.2019 në aeroportin e Rinasit, ju informojmë se mbrëmë në mesnatë është kapur dhe ndalur shtetasi E.P banues në Krujë, i dyshuar si një prej autorëve të kësaj ngjarje” njoftoi policia.

E. P dyshohet se është larguar nga Shqipëria pak ditë pas grabitjes dhe lokalizimi i tij është bërë nga Policia Bullgare.