Eno Popi me Covid, gazetari habit me vendimin që mori pasi mësoi rezultatin e tamponitNuk ka mundur ti shpetoje infektimit me Covid as gazetari i njohur Eno Popi. Ai ka bere me dije se pas testit ka rezultuar pozitiv ndaj Covid-19.Por gjendja e tij shendetesore eshte e mire, e per kete ka vendosur qe te punoj nga shtepia… pra do te beje radio ne kushte shtepie.E jo vetem kaq por ai ka marrë dhe një vendim, gjatë këtyre ditëve do të mbajë edhe një ditar karantine.

Kujtojmë që së fundmi ai vendosi t’i përkushtohej radios me një emision të ri, të titulluar “Filloje nga Zero” – “Dilema Sociale”.