Familja nga Kukësi ishte nisur për pushime, ah si iu ndodhi kjo gjë në rrugë. Nëna e 3 fëmijëve niset urgjent në…

Dy makina perpl.asen ne Gjirokaster, 5 te lenduar anetare te nje familje nga Kukesi qe shkonte me pushime ne Sarande.

Ngjarja ndodhi sot ne aksin Gjirokastër – Kakavijë, në të dalë të qytetit.

 

Burimet nga vendi i ngjarjes bejne me dije se jane dy automjete të përfshira ne aksident. Makina Audi me targa AA 151 UN eshte perplasur me mjetin BMW X5, me targa AA 656 LM.

Njoftimi paraprak nga policia është për 5 persona të lënduar.

Ne makinen Audi udhetonte familja Llaqaj nga Kukesi, me 5 anëtarë, qe po shkonin me pushime në Sarandë.

Ne kete mjet, nga 5 persona, tre ishin te mitur te cilet kane marre lendime me te lehta dhe jane jashte rrezikut per jeten. Gruaja raportohet se ndodhet në gjendje të rëndë dhe do niset drejt Tiranës pasi ne spitalin e Gjirokastrës nuk ka mjek reanimator.

Kurse ne mjetin BMW, udhetonte familja Kuro nga fshati Suhë, Libohovë.