Festoi DITËLINDJEN në LOKAL/ Policia BËN NAMIN, GJOBIT Bes Kallakun, Metën, Kryemadhin dhe 27 të ftuar! Pezullohen 6 EFEKTIVËPolicia gjobit Bes Kallakun, kryetaren e LSI Monika Kryemadhi, presidentin Ilir Meta si dhe të ftuarit e tjerë që morën pjesë në ditëlindjen e aktorit të humorit.Bes Kallaku festoi 35-vjetorin e lindjes dy ditë më parë në një lokal në Laknas, ndërsa gjobës së rëndë nuk i ka shpëtuar as pronari i lokalit.Gjashtë efektivë të policisë e kanë pësuar, pasi ndaj tyre është marrë vendimi për pezullim nga puna, për mos kryerjen e detyrës duke ushtruar kontrolle.

NJOFTIMI I PLOTË I POLICISË:

Drejtoria Vendore e Policisë Tiranë

Në lidhje me aktivitetin e zhvilluar më datë 20.11.2020 në një lokal në fshatin Laknas, Bashkia Kamëz, ku shtetasi B.K, kishte organizuar një ceremoni ditëlindje dhe kishte ftuar rreth 30 persona, Drejtoria Vendore e Policisë Tiranë menjëherë mori masa në zbatim të Aktit Normativ, për parandalimin e përhapjes së COVID-19.

Nga ana e Policisë së Tiranës, u mor masa administrative 1.000.000 lekë për administratorin e lokalit shtetasin F.U., në bazë të aktit normativ nr 3 datë 15.03.2020.

Gjithashtu në bazë të pamjeve filmike janë identifikuar të gjithë personat që ishin pjesmarrës në aktivitetin e zhvilluar dhe do ndëshkohen me masë administrative për shkelje të masave kufizuese anticovid-19.

Njëkohësisht Drejtori i DVP Tiranë ka pezulluar nga detyra 6 punonjës Policie për moskryerje të kontrollit të territorit dhe ndaj tyre Drejtoria e Standarteve Profesionale në Drejtorinë e Përgjithshme të Policisë së Shtetit ka nisur ecurinë disiplinore për shkelje të rëndë .