Flori nuk e mban më të fshehtë, rrëfen kujt i dedikohet kënga “Plas”

Flori Mumajesi ka rrëmbyer zemrat e të gjithëve me këngën “Plas”, një projekt i cili mban tërësisht vulën e tij që nga muzika deri tek teksti i ndjerë.

Flori ka kënduar në natën e dytë të spektaklit Kënga Magjike dhe para mbrëmjes së madhe ka vendosur të flasë me anë të një postimi në rrjete sociale.

Këngëtari shkruan se “Plas” është kënga e atyre që kanë dashuruar vërtet duke dhënë një mesazh në fund.

“Kjo kenge nuk eshte me vetem kenga ime… Eshte e te gjithe atyre qe kane dashuruar dhe dashurojne vertet. DASHURIA I JEP KUPTIM JETES”, shkruan Flori.