Foshnja shqiptare po shpreson të mbijetojë, i heqin një këmbë. Prindërit e saj…

Ditën e premte raportuan se një familje shqiptare u përplas rëndë e mes tyre edhe foshnja e familjes. Ngjarja ndodhi në Marostica.  E vogla është duke luftuar me jetën në spitalin e Padovas, ku mjekët i kanë hequr njërën këmbë për ta mbajtur në jetë.

autori

Bashkë me të, të lënduar mbetën edhe nëna, babai dhe vëllai 4-vjeçar, por pa rrezik për jetën.

Njeriu që shkaktoi aksidentin është Pietro Dal Santo, sipërmarrës 58-vjeç, profili i të cilit në Facebook është mbushur me komente të shumta, ku nuk mungojnë as kër.cënimet për aktin e kryer.

Nëse sheh profilin e italianit, ve re shumë foto të tij me gota birre apo vere në duar.