FOTOT/ Kush ishte parukieri i famshëm që u gjet i pajetë, zbulohen detajet e f.r.ikshme. Pastruesja në hotel e pa…

Parukieri apo stilisti i futbollistit te njohur Kristiano Ronaldo është gjetur i pajete nga një pastruese në një dhomë hoteli në Zvicër.

Ricardo Marques Ferreira është identifikuar si personi i ndjere. Trupi i tij i pajetë u gjet në një hotel në një lagje të Cyrihut.

Ricardo Marques Ferreira, i njohur me nofkën Caju, ka qenë një stilist flokësh dhe një artist makijazhi, i cili ka punuar me modele dhe aktore portugeze, si edhe me superyllin portugez të futbollit, Cristiano Ronaldo.

Njësoj sikur edhe sulmuesi i Juventusit, ai kishte origjinë nga ishulli i Madeiras.

Policia ka raportuar se është arrestuar një 39 vjeçar në lidhje me ngjarjen. Mediat lokale kanë njoftuar se shumë kliente të hotelit i kishin telefonuar recepcionit disa orë para gjetjes së v i k timës duke u ankuar për zhurmën që vinte pikërisht nga ajo dhomë.

Skena është përshkruar si e t m errshme, ndërsa në dhomë ka ardhur erë e madhe e alkoolit.

Deri më tani nuk ka pasur ndonjë reagim nga ana e Ronaldos apo përfaqësuesve të tij.