Fundi i Botës? Alarmohet Gjermania, shikoni çfarë bie nga qielli

Gjermania është përfshirë nga moti i keq.

Në një video të publikuar në rrjetet sociale shihet se si breshër me diametër të madh bie mbi Bavari.

Breshëri i madh ka përfshirë në mënyrë të veçantë zonën e Mynihut ku intensiteti dhe madhësia e breshrit ka qenë pothuajse sa një kajsi.

Si pasojë shumë persona janë plagosur dhe shumë makina, çati shtëpish janë dëmtuar rëndë.

Ndërsa në Berlin janë ndarë në rrjetet sociale video që tregojnë rrufe të mëdha në qiell.

Shiko videon ketu