Gruaja nuk mban dot veten, mbi trupin e burrit të saj, kolegët e mbajnë. Zi në kinematografi

Iu dha lamtumira e fundit aktorit të famshëm turk, Tarik Unluoglu, nga miq e te aferm, kolege e dashamires.

Ai humbi jetën këtë javë pas një beteje me semundjen e rende qe po perhapet f.rikshem ne bote, k a ncerin në mushkëri.

Ai humbi jeten në moshën 61-vjeçare. Ishte aktor i dhjetëra roleve në teatër, filma dhe seriale.

Miq dhe kolegë të shumtë ndanë dh i mbjen e madhe të humbjes me bashkëshorten e Unluoglu, Gulenay Kalkan, e cila po ashtu është një emër i njohur i kinematografisë turke.