Horoskopi i datës 13 gusht 2019, e martë

Dashi – Lëreni fëmijën brenda jush të luajë. Disa nga mësimet më të rëndësishme të jetës janë ato që keni mësuar kur keni qenë fëmijë. Kthehuni në atë gjendje shpirtërore dhe përqafoni thjeshtësinë e jetës që keni përjetuar atëherë. Jeta është e komplikuar vetëm nëse doni ju të jetë kështu. Mos harroni se si ishte të jetosh pa i dhënë shumë rëndësi gjëra.

Demi –Merrni iniciativë. Nëse dëshironi të argëtoheni, krijoni një lojë. Pjesa më e madhe e ditës së sotme bazohet tek qëndrimi juaj. Njerëzit e tjerë mund ta kuptojnë natyrën tuaj xheloze, kështu që mos mendoni se po mashtroni njeri. Lërini të tjerët të jetojnë jetën e tyre. Ju duhet të përqëndroheni në tuajën.

Binjakët – Bëhuni pak egoist. Jini të sinqertë dhe të drejtpërdrejtë me atë që dëshironi. Do t’i bëni të gjithëve nder duke u shprehur qartë. Shmangni lojërat e mendjes.

Gaforrja – Zemërimi juaj mund të jetë reagim ndaj mendimit të fortë të dikujt. Ju nuk doni të tërhiqeni. Zjarri digjet brenda jush. Përdoreni këtë fuqi me mençuri. Mundohuni të mos e përdorni atë në mënyrë agresive, ndaj atyre që nuk doni t’i fyeni. Ju keni fuqinë për të prekur mjaft njerëz.

Luani – Ecni me guxim drejt ëndrrave tuaja sot. Ndjenja juaj e realitetit mund të mos jetë në përputhje të përsosur me situatën aktuale, por mos u shqetësoni për këtë. E vetmja mënyrë për të cilën do të rriteni është nëse tejkaloni veprimet rutinore.

Virgjeresha –Ka shumë energji të mundshme në dispozicionin tuaj sot. E vetmja gjë që të mban larg nga shfrytëzimi është vetë mendja. Mos u frikësoni nga ajo që në të vërtetë mund t’ju ndihmojë. Hapni mendjen dhe lëreni të rrijë në jetën tënde.

Peshorja – Sot është një ditë e shkëlqyer për ju. Ju duhet të komunikoni shumë. Shumica e informacionit do transmetohet në mënyrë joverbale. Lëreni anën tuaj të egër të dalë në pah. Vishni gjënë më të bukur në dollapin tuaj.

Akrepi – Emocionet dhe fantazitë tuaja janë të lidhura me njëra-tjetrën. Lejoni ëndrrat tuaja të filtrojnë me vendimet tuaja. Ju mund të ndjeni energji elektrike në ajër. Ka shumë energji krijuese të disponueshme për ju që është jashtëzakonisht e fuqishme. Kjo energji ka një efekt aktivizues që do t’ju ndihmojë të dilni nga shtrati.

Shigjetari – Ju do të keni humor të mirë sot, kështu që fokusohuni tek një gjë ku besoni. Me siguri do të ketë një element magjik që jo vetëm që nuk duhet të besoni, por edhe të frymëzoheni. Mrekullitë janë të mundshme nëse besoni. Lëreni mendjen tuaj të kuptojë diçka nga imagjinata.

Bricjapi – Nuk do të ndodhin gjëra pozitive derisa të vendosni të hiqni dorë nga disa vese që kanë një efekt serioz në mirëqenien tuaj. Kuptoni se nëse ka gjëra të caktuara që ju kontrollojnë, atëherë ju nuk arrini të kontrolloni jetën tuaj. Mundohuni të mos e luftoni këtë të vërtetë. Thjesht pranoni që këto gjëra ekzistojnë në botën tuaj, dhe kuptoni që ju mund të bashkëjetoni pa pasur nevojë të dorëzoheni në fuqinë e tyre.

Ujori –Më në fund do të ndiheni sikur po i riktheni gjërat në rrugën e duhur. Cdo vonesë që keni ndier në ditët e kaluara do të eleminohet.

Peshqit – Lërini ëndrrat tuaja t’ju largojnë nga realiteti aktual. Bota juaj imagjinare do të jetë aleati juaj më i ngushtë.