Horoskopi i Paolo Fox, ja çfarë do t'ju ndodhë këtë dhjetor

Parashikimi i yjeve nga Paolo Fox

Dashi- Planeti Merkur është në aspekt të favorshëm së bashku me Diellin. Dhjetori është gjithashtu një muaj interesant nga pikëpamja sentimentale. Këtë muaj, historitë e reja do të marrin më shumë konfirmime dhe do të jetë më e lehtë për të kuptuar natyrën e ndjenjave të caktuara. Lajm i mirë po vjen gjithashtu për beqarër. Në fakt ekziston një gjendje shumë pozitive dhe interesante astrologjike, gjë që i bën takimet fatlume dhe veçanërisht intriguese. Mundohuni të mos e ëndërroni, është më mirë të mbani një qëndrim kritik sidomos ndaj atyre që ju bëjnë premtime shumë të mëdha për tu mbajtur.

Demi – Demi, nuk pritet të ketë ndonjë ndryshim të madh gjatë këtij muaji. Ndoshta diçka e re e cila ka lidhje me ndjenjat mund të shfaqet te ju në kohën e duhur, pikërisht kur ju kishit më tepër nevojë. Ju ndjeheni të presionuar këtë muaj, dhe shkak mund të jetë edhe fakti që punët tuaja nuk kanë shkuar ashtu siç e kishit menduar. Për të vazhduar ambiciet tuaja, mund të ketë qenë e nevojshme të ballafaqoheni me disa nga kolegët tuaj dhe jo të gjithë njerëzit, përfshirë edhe të afërmit kanë mbajtur anën tuaj. Gjatë periudhës së parë të muajit, Demat duhet të bëjnë disa diskutime në dashuri. Njerëzit që janë në një lidhje të gjatë do të kenë shumë kriza. Disa prej lidhjeve shumë të gjata, mund të vendosin ti japin fund, për shkak të problemeve të shumta që kanë pasur në pjesën më të madhe të këtij viti.

Por ju nuk duhet të dekurajoheni nga gjendja juaj. Në fakt, ditët e fundit të vitit do të jenë shumë pozitive dhe do t’ju shohin protagonistin e një rimëkëmbjeje të madhe. Pikërisht për këtë arsye është e përshtatshme të keni një qëndrim pozitiv dhe të përpiqeni të jeni konkret, pa u dekurajuar nga inovacione të papritura.

Ju i afroheni vitit të ri me vendosmëri të madhe, dëshira për të ndryshuar atë që nuk është e mirë për ju është e fortë dhe keni të gjitha kredencialet e duhura për ta bërë këtë.

Binjakët  – Planeti Saturn do të jetë neutral këtë muaj. Pika juaj e kthesës ka mbërritur, duke ju lejuar që më në fund të nisni një kapitull të ri në jetën tuaj. Në fakt, Dhjetori është muaji në të cilin Saturni do  ndalojë së torturuari me kundërshtimin e tij të bezdisshëm. Pjesa e dytë e muajit do të jetë më e mirë, sepse atëherë ky planet, armiqësor për shumë kohë, do të kthehet në një pozicion neutral. Këtë muaj duhet të reflektoni për të kuptuar nëse gjërat që keni realizuar gjatë gjithë vitit kanë qenë vërtet të dobishme për ju. Shumë njerëz të lindur në shenjën e Binjakëve, në dy vitet e fundit kanë rrezikuar shumë, kanë revolucionarizuar aspekte të ndryshme të punës, edhe pse vetëm në disa raste ka pasur avantazhe reale.

Viti i ri mund të fillojë me disa shqetësime ekonomike. Do të ketë shpenzime që do të dalin nga hiçi, dhe disa konflikte që do t’ju detyrojnë të merrni një qëndrim disi të kujdesshëm. Një kapitull i veçantë meriton dashuri, por në vend të kësaj vihet re një tension i caktuar. Mund të keni disa vështirësi praktike ose pengesa që nuk ju lejojnë të ndieni ndjenjat tuaja në mënyrë paqësore. Në shumë raste do të jetë e nevojshme të përpiqeni për të zgjidhur këtë lloj konflikti. Çiftet që kanë një lidhje të gjatë, duhet të përfitojnë nga javët e para të muajit për të zgjidhur disa çështje.

Pjesa e parë e muajit mund të jetë shumë e komplikuar. Në fakt do të keni shumë gjëra për të bërë. Në jetën sentimentale mund të keni stres dhe disa kufizime, gjë e cila do ju çojë në mbajtjen e një qëndrimi kritik ndaj partnerit. Vetëm në pjesën e fundit të muajit do të vini re një përmirësim të situatës. Vlen të theksohet që të gjitha vështirësitë do ti kaloni me oprimizëm dhe vetëbesim.

Gaforrja – Në muajin dhjetor, ju do të vijoni periudhën tuaj të rikuperimit me një vendosmëri dhe forcë të madhe. Vjeshta ishte një periudhë shumë vendimtare për ju, dhe ju është dashur një përkushtim i madh për të rikuperuar veten nga vështirësitë e mëdha që kaluat në pjesën e parë të vitit, veçanërisht në verë.

Gjatë muajit dhjetor, do të vini re nëse vendimet që keni marrë për jetën tuaj gjatë këtij viti kanë qenë apo jo të vlefshme për ju. Bashkëpunimet e reja ose mundësitë e reja mund të kenë qenë të suksesshme dhe tani ia vlen të përpiqeni. Marsi në dhjetor do të bëjë një tranzit shumë të favorshëm, i cili ju jep forcë dhe energji. Nëse ka ndonjë alternativë që nuk e keni marrë parasysh, tani ia vlen të provoni veten.

Por edhe në dashuri është e mundur të gjeni qetësi të madhe. Këtë vit ka shumë të ngjarë që ata që po kalonin një situatë krize mund të kenë vendosur të kthejnë faqen. Si edhe ata që vuajnë për dashuri, tani  mund të mendojnë se mund të jetë më mirë, ndoshta me një person i ri në jetën tuaj. Dhjetori është një muaj që konsolidon historitë e lindura kohët e fundit. Por gjithashtu u jep qetësi të re atyre që kanë qenë së bashku për disa kohë dhe ndoshta do shikojnë të ardhmen në mënyrë konstruktive.

Në aspektin profesional, Jupiteri dhe Marsi janë planetet që do t’ju mbështesin më së shumti. Dashuria gjithashtu gjen stabilitet më të madh falë këtyre planetëve. Historitë e lindura kohët e fundit do të marrin konfirmime, ndërsa ata që kanë qenë së bashku për një kohë do të planifikojnë të ardhmen së bashku. Shumë femra mund të jenë duke menduar për një fëmijë.

Bëni kujdes në pjesën e fundit të muajit, pasi do të keni disa konflikte.

Luani – Puna juaj duket disi e ngatërruar këto kohë. Shumë prej të lindurve në shenjën e Luanit, nuk ndihen të kënaqur në punën e tyre, dhe mund të jenë penduar për shumë veprime që kanë bërë. Palo Fox e përshkruan gjendjen tuaj me një shprehje: “Luani është në kafaz”.

Ju jeni të kufizuar nga një situatë nga e cila është e vështirë të tërhiqet. Për fat të keq ju duhet t’i nënshtroheni disa kushteve, edhe nëse mendoni se jeni të humbur dhe se disa nga aftësitë tuaja nuk vlerësohen siç duhet.

Nëse keni qenë të qetë në aspektin sentimental, këtë muaj pritet të keni disa turbullira. Gjatë javëve të fundit të vitit do të gjeni gjithnjë e më shumë qetësi në jetën tuaj të dashurisë. Çiftet që kanë pasur disa tensione, do sqarojnë veten ose do të përpiqen të gjejnë të paktën një pikë takimi. Nuk është e lehtë për ju të bëni kompromis, por nëse keni një person të fortë dhe të vlefshëm në anën tuaj, nuk mund të fitoni ndonjë argument.

Në përgjithësi, viti mbyllet mjaft i qetë. Ekziston një energji e madhe, e favorizuar edhe nga një gjendje e favorshme astrologjike. Ju jeni kthyer nga një periudhë mjaft nervoze, por më në fund duket se në ditët e fundit të vitit, ju e gjeni vitalitetin tuaj.

Virgjëresha – Pjesa e dytë e vitit parashikohet të jetë shumë me fat për të lindurit në këtë shenjë. Prej shumë muajsh jeni në përpjekje të vazhdueshme për të bërë disa ndryshime në jetën tuaj. Nëse më parë jeni treguar shumë tolerantë ndaj disa personave që ju kanë prishur qetësinë, durimit tuaj i ka ardhur fundi.  Lumturia dhe mirëqenia juaj do të jenë prioritet. Ekziston një gjendje e fortë astrologjike , e favorizuar nga aspekti i shkëlqyer i Jupiterit.

Në punë do të keni mundësi të tregoni veten. Ndërsa në dashuri, shumë histori do të ecin përpara me bekim.

Për fat të mirë në këtë kohë ju gjeni qetësi më të madhe, dhe shqetësimet dhe tensionet e javëve të fundit janë tani një kujtim i largët. Nuk është e lehtë për momentin të kapërceni një zhgënjim, veçanërisht nëse ka pasur një ndarje në fund të verës. Në vend të kësaj, ata që kanë takuar kohët e fundit një person të veçantë, po përjetojnë një moment veçanërisht të bukur dhe intensiv.

Për Virgjëreshën parashikohet që javët e fundit të vitit do të jenë të bukura, sidomos nga pikëpamja sentimentale. Në të vërtetë, dashuria, në periudhën e fundit të vitit 2017, gëzon favorin e yjeve.

Ju vetëm duhet të lejoni veten të shkoni pak më tej, dhe jo gjithmonë të  ndiqni anën analitike dhe racionale të personalitetit tuaj, që dallon shenjën tuaj zodiakut.

Peshorja – Fundi i vitit përfaqëson një moment mjaft të rëndësishëm në jetën tuaj. Ata që filluan një punë të re në fund të verës, mund të bëjnë disa kërkesa ose mund të kenë ambicie për tu ngritur në detyrë. Por nëse ju keni bërë të njëjtën punë për një kohë të gjatë, dhe keni ndjerë pakënaqësi të caktuar në muajt e fundit, nuk përjashtohet që në këto javët e fundit të 2017 ju mund të reagoni në mënyrë drastike dhe ta ktheni faqen për përvoja të reja.

Këtë muaj ju do të flisni qartë, dhe nuk do të jeni më të gatshëm të hiqni dorë nga kërkesat tuaja, për të bërë të tjerët të lumtur. Dëshira për të rinovuar dhe shpenguar do të jetë e fortë, por nuk besoni se ndonjë alternativë mund t’ju ndihmojë. Edhe nëse është e vështirë, duhet të qëndroni të qetë dhe gjithmonë të vlerësoni se cila është strategjia fituese që ju ndihmon të përmirësoheni.

Në jetën sentimentale, nuk  të keni shumë pikëpyetje. Nëse ende nuk e keni gjetur partnerin që doni për veten tuaj, do të jetë e vështirë të ndiheni të kënaqur apo të lumtur.

Në përgjithësi duhet thënë se të lindurit e kësaj shenje janë mjaft pretencioz në dashuri. Në të vërtetë ata e duan bukurinë, përqendrohen shumë në aspektin fizik dhe vërejnë detaje të personit që kanë në krah. Ky qëndrim mund të rezultojë kundër produktiv, sepse për të lindurit e shenjës është e nevojshme të përpiqen të gjejnë një kompromis, përndryshe rreziku është që të mbesin vetëm.

Në dashuri pritet të merrni disa vendime. Mund të keni një person i cili po ju presionon, dhe kjo është e papranueshme për ju. Gjeni mundësinë ti mbani larg këta persona.

Akrepi – Viti 2017 do të mbyllet bukur për Akrepat. Ju mund të mbështeteni te Jupiteri për fatin e madh që ju pret. Planeti i suksesit dhe i mundësive siguron një goditje fatlume. Dashuria, puna dhe pasuria kanë një prirje pozitive. Horoskopi i Akrepit tregon se dhjetori 2017 është një muaj i karakterizuar nga një gjendje e mirë astrologjike.

Ka një stabilitet të mirë, aq shumë sa të mund të gjeni më shumë vetëbesim. Rekomandimi i astrologut Paolo Fox, është gjithmonë të besojnë më shumë në aftësitë e tyre. Akrepi nuk duhet të ketë një qëndrim pesimist ndaj jetës. Ata nuk duhet të jenë tepër kritik ndaj vetvetes, as nuk duhet të mendojnë se nuk kanë kartat që të jenë të suksesshëm. Në sytë e të tjerëve nuk tregoni dobësi, dhe kjo është diçka shumë pozitive për ju.

Por këtë herë edhe ju duhet të besoni se mund të merrni gjithçka që dëshironi. Ju jeni gati për të filluar një vit shumë të rëndësishëm, mos humbisni mundësinë për të filluar projekte konstruktive që do t’ju sigurojnë një përfitim. Duke pasur Jupiterin në shenjën tuaj, keni fatin për të pasur më shumë forcë. Si në punë ashtu edhe në dashuri duhet të keni guximin për të vepruar dhe të bëni atë që ju bën të lumtur.

Shigjetari – Këtë muaj jeni gati më në fund të lini pas çdo gjë e cila ju ka kufizuar për shumë kohë. Dhjetori parashikohet të jetë një muaj i mirë për ju Shigjetar. Ka pasur një rimëkëmbje të mirë nga fundi i verës deri tani, aq shumë saqë veçanërisht në punë keni gjetur më shumë besim dhe optimizëm.

E vetmja gjë që ju ka mërzitur së fundmi, është zgjënjimi nga njerëzit të cilët nuk ju kanë mbështetur së fundmi. Në fakt, ata që kanë komplotuar pas jush, ose u përpoqën t’ju vënë në vështirësi, do të duhet të mendohen mirë.

Optimizmi është një nga cilësitë tuaja më të mira, aq shumë saqë është e vështirë për ju që të leni veten të dekurajuar për një kohë të gjatë nga një humbje ose një zhgënjim. Shigjetari është një shenjë që pëlqen të përfshihet, të përjetojë dhe të përpiqet të shfrytëzojë mundësi të reja për të eksperimentuar me aftësitë e tyre. Ata të cilët për një kohë të gjatë kanë qenë të palëvizshëm dhe kanë qenë të zënë në këtë pjesë të dytë të vitit, e mbyllin me kënaqësi.

Nga pikëpamja profesionale ka pasur një rimëkëmbje graduale, pas vështirësive që karakterizuan mbi të fundin e shtatorit dhe pjesën e parë të muajit tetor. Edhe takimet janë me fat. Është e mundur, megjithatë, që tashmë të keni takuar dikë të veçantë dhe se ky muaj do të jetë i dobishëm për të thelluar njohjen ose miqësinë tuaj. Në dashuri, tranzicioni i Venusit i bën gjërat shumë favorizuese për ju.

Bricjapi – Së shpejti Saturni pritet të hyjë në shenjën tuaj, dhe pritet të nisni një vit të rëndësishëm. Viti do të mbyllet më së miri për ju, pavarësisht ndryshimeve që keni përjetuar kohët e fundit.

Një periudhë e ngarkuar nuk ka mbaruar ende. Në fakt është akoma e nevojshme të vazhdoni të punoni, por për një shenjë të fortë të përcaktuar si ju, nuk mund të ishte ndryshe. Nuk është e lehtë për ju që të pranoni kompromise. Gjithashtu, është e vështirë të gjeni njerëz të besuar tek të cilët mund të delegoni një pjesë të angazhimeve tuaja. Në çdo rast, ky muaj ka një rimëkëmbje të rëndësishme ku përcaktohen edhe kushtet më të mira astrologjike.

Pesimizmi që karakterizoi pjesën e parë të vitit është zbehur dhe pasiguritë që karakterizuan muajt e parë të vitit 2017 tani janë një kujtim i largët. Ju jeni ndër të preferuarit e yjeve për vitin e ardhshëm, dhe kjo do duket që në javët e fundit të vitit 2017. Sipas Paolo Fox, në dashuri dhe punë ka një trend më shumë se pozitiv. Ju keni të gjitha kriteret e nevojshme për të parë pozitivisht në të ardhmen. Mos vazhdoni të  mbani vetëm projektet dhe angazhimet tuaja. Mundohuni të jeni më në dispozicion për ata që kujdesen për mirëqenien tuaj.

Një vit shumë i rëndësishëm ju pret, ku mund të gjeni më shumë besim tek vetja. Në muajt e fundit ju keni pasur pyetje për aftësitë tuaja, ndoshta keni minimizuar edhe ambiciet tuaja. Disa zhgënjime ju kanë ndihmuar të bëheni më të vetëdijshëm për kufizimet tuaja, por këto janë përvoja të vështira që ju mund ti ktheni në një mësim të vlefshëm për të ardhmen.

Ujori – Dy muajt e fundit nuk kanë qenë aspak të lehtë për të lindurit në shenjën e Ujorit. Ju jeni përballur me një stres të fortë, nga akumulimi i të gjitha ndodhive negative në jetën tuaj së fundmi. Dëshira për liri, sidomos në dashuri, mund të ketë bërë që ju të bëni veprime të nxituara për të cilat mund të jeni penduar.

Nuk është e lehtë të jesh pranë jush dhe mbi të gjitha të rinjtë po përpiqen të mbajnë një marrëdhënie të qëndrueshme që përfshin shumë detyrime dhe kufizime. Ju keni për të marrë një hap të rëndësishëm.

Edhe në punë kreativiteti juaj shpesh ju ka shtyrë të ndërmerni iniciativa që nuk kanë përfunduar gjithmonë siç e kisht menduar. Mos u shqetësoni, keni kohë për t’u rikuperuar. Konfuzioni dhe çorganizimi janë gabimet tuaja më të mëdha, ndaj duhet të gjeni një person më të përqendruar se ju për ta pasur afër vetes.

Sipas Paolo Fox, muaji dhjetor do t’ju japë një rimëkëmbje të lehtë e cila do ju ndihmojë shumë. Në punë bëni kujdes, pasi disa projekte duhet të përfundojnë në kohën e duhur.

Në dashuri ja vlen të investoni kohën tuaj me njerëz që ju bëjnë të lumtur. Muaji dhjetor nuk do të jetë i lehtë. Mos bëni shumë plane për të ardhmen.

Peshqit – Ky vit ka qenë shumë i lodhshëm por edhe fitimprurës për Peshqit.  Ju jeni shumë më të vetëdijshëm për forcën dhe objektivat e tuaja, edhe pse ambicioze. Megjithatë, është e nevojshme të kundërshtoni disa nga gabimet tuaja më të mëdha si dembelizmi, që ju bën të humbisni raste të rëndësishme. Por një tjetër metë është edhe ajo për të pasur një pikëpamje shumë negative për të ardhmen. Është e rëndësishme të lini prapa zhgënjimet dhe çështjet e kaluara që nuk ju kanë lejuar të rriteni dhe të përfshiheni. Përvojat e reja ju kanë bërë më të fortë. Krijimtaria juaj ju lejon të arrini sukses kur ju nuk mendoni se ishte e mundur.

Paolo Fox tregon se ky vit do të mbyllet shumë pozitivisht për Peshqit. Lidhjet e gjata të dashurisë, më në fund do të bëjnë përpara ku parashikohet ndonjë martesë ose fejesë në horizont. Ky muaj është periudha kur ju do të merrni të gjitha përfitimet e punëve tuaja të palodhura.

Muajt ??e fundit të vitit 2017 ju kanë parë si protagonist i transformimeve të mëdha. Është e pashmangshme që edhe nga pikëpamja sentimentale, për beqarët ka risi të cilat nuk duhen nënvlerësuar.