Humb jetën në spital aktorja shqiptar që pushtoi zemrat tona

Është ndarë nga jeta aktorja Leze Qena. Është shuar ikona e aktrimit kosovar, Leze Qena, në moshën 85 vjecare, mëngjesin e sotëm.

Ajo ka vdekur vetëm pak minuta më parë në Mjekimin Intenziv në QKUK.

Aktorja ishte pjesë e  shumë filmave, serialeve vendore dhe përtej saj. Së fundi ishte pjesë e serialit “Çka ka shpija”.