Humb jetën në sy të babait dhe motrës 4 vjeçari, ah o Zot, si do durojë nëna tani? Aksidenti i t.merrshëm ndodhi…

Një skenë e rene ka qenë ajo e një aksidenti ku u përfshinë disa makina përgjatë autostradës që lidh Milanon me Brescia dhe Bergamo. Për fat të keq një 4 vjeçar humbi jetën disa orë pasi u dërgua me urgjencë në spital.

Kohën për ta transportuar sa më shpejt që i shkurtoi dërgimi me helikopter nuk i mundësoi jetën, pasi plagët që kishte marrë vogëlushi ishin shumë të rënda.

Ai ishte duke udhëtuar të premten në mbrëmje në një makinë që drejtohej nga babai i tij, bashkë me motrën 12 vjeçare dhe një shok të kësaj të fundit.

Makina u përp las me një tjetër mjet dhe më pas dy automjete të tjera u përfshinë në aksidentin e tmerrshëm, raportojnë mediat italia.

Nga aksidenti mbetën pesë të plagosur gjithsej.