I gjithë qyteti ngrin, pamjet mahnitëse pushtojnë rrjetin

Pamjet mahnitëse të një qyteti të ngrirë në Rusi janë bërë virale në rrjet.

Bëhet fjalë për qytetin Saratov, ku temperaturat kanë arritur deru në minus 24 gradë.

Banorët po konkurrojnë online për fotografinë më të frikshme të makinave dhe shtëpive të bllokuara nga dëbora dhe akulli, pas një stuhie që goditi komunitetin e tyre.