I kapi “Vjeshta”, gjykata merr vendim për 7 vlonjatët, pse u arrestuan nga policia

Gjykata e Vlores dha sot “arrest me b.u.rg” për shtatë të arrestuarit në operacionin e koduar “Vjeshta” nga policia e Vlorës.

Aksioni u krye ditën e enjte, nga policia e Vlorës, në bashkpunim me FNSH Fier dhe prokurorinë e Vlores.

Ata akuzohen për veprën penale Kultivimi i bimëve n.arkotike dhe ‘Prodhimi dhe shitja e n.arkotikëve”.

Ne pranga rane shtate persona, emrat e te cileve jane:

Cerciz Velaj, Enton Likaj, Daniel Nikaj, Altin Veizaj (shkelzen ) Antonio Veizaj, Marjo Veizaj, Romeo Likaj.