I shkon doktorit në spital dhe e bën për ‘vd.ekje’, djali kishte një arsye shumë të fo.r.të, ai sapo ishte…

Specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Peqin bënë arr.estimin në flagrancë të shtetasit A. K., 32 vjeç, banues në Peqin.

Ky shtetas ka shkuar në spitalin e Peqinit dhe nën efektin e alkoolit ka goditur për shkak të detyrës mjekun Y. T.

Pas marrjes së njoftimit, shërbimet e Policisë Peqin kanë shkuar menjëherë në vendngjarje, ku kanë bërë kapjen dhe arrestimin e autorit.

Materialet hetimore i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Elbasan, për veprime të mëtejshme.