Ikën nxehtësia, një tjetër rrezik u afrohet shqiptarëve. Ja ç’parashikohet për nesër

Dita e neserme do te sjelle ulje temperaturash ne vendin tone.

Por, keto ulje temperaturash shenohen me reshje te dendura shiu, ku ne shumicen e rasteve do jene ne formen e nje rrebeshi.

E Mërkurë dt 14 Gusht 2019 gradualisht do të kemi ndryshim të motit, do të afrohen masa ajri më të freskëta të cilat do të sjellin vranësira dhe rreshje shiu në veri gjatë pjesës se dytë të ditës. Era do të jetë me drejtim Veriperëndim (NW) me shpejtësi maksimale 10-15 m/sek në bregdet.

Valëzimi i forcës 4 ballë me lartësi vale 1,0–1,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rënie.

Temperaturat min dhe max:
Zonat malore 18/32°C
Zonat e ulëta 21/37°C